نصب و طراحی انواع ترانکینگ

 کانالهای پيش ساخته فلزی است که به صورت پشت سرهم بر روی ديوار، کف، سقف و يا بر روی پايه‌های مخصوص نصب شده و مسير و فضای لازم را برای کابلهای شبکه، برق ،تلفن و… رافراهم می‌آورند. مسير و فضای بوجود آمده توسط ترانکينگ از يک سو باعث مرتب بودن کابلها می‌گردد و از سوی ديگر کابلها را در برابر صدمات وضربات فيزيکی محافظت می‌کنند. بالاترین حسن ترانکينگ فلزی رامی توان به این موضوع اشاره کرد که می‌توانند از کابلهای عبور داده شده در برابر امواج الکترومغناطيسی القائی محافظت بعمل آورده و يا بالعکس مانع خروج امواج شديد الکترومغناطيسی شوند که از کابلهای فشار قوی ساطع می‌شود.

اصولاً ترانکينگ را می‌توان به پنج دسته تقسيم بندی کرد:

 

  • ترانکــینگ دیواری
  • ترانکــینگ کلیپسی
  • ترانکـــینگ دفنی

مخصوص انتقال و توزیع سیستمهای فشار قوی و فشار ضعیف می باشد و همچنین جایگزین سیستم لوله کشی با امکان دسترسی ساده در کف ساختمانها به صورت تو کار و یا هم سطح کف ویا زیر کف کاذب می باشد از مزایای این محصول امکان طراحی شبکه های عنکبوتی یا شطرنجی برای هرگونه تغییر آرایش سیستمهای اداری و سهولت تغییرات و یا افزایش حجم کابل ها در مقایسه با سیستم های سنتی است.

این محصول  از ورق گالوانیزه١.٢٥ تا ٢.٥ میلیمتر بسته به سفارش ساخته می شود و دارای قطعات استاندارد ٢ و ٢.٥  متر و محفظه های تمام بسته فلزی جهت جدا سازی شبکه فشار قوی از فشار ضعیف می باشد  و قابلیت اتصال به جعبه های دسترسی در انشعاب در اندازه های مختلف را دارا می باشد.

 ترانکینگ کفی به سه گروه دسته بندی می شود:

کف مدفون  :

این نوع ترانکـــینگ در زیر کف تمام شده اجرا شده و فقط درب جعبه قابل رویت می باشد.

کف قابل دسترس:

در این نوع ترانکیـــنگ جعبه قابلیت جابجایی درون ترانکـــینگ را دارا بوده و ترانکیـــنگ و درب قابل رویت می باشد.

کف کاذب:

این نوع ترانکـــــینگ در زیر کف کاذب اجرا شده و توسط لوله خرطومی فلزی به جعبه هایی که در سطح کف کاذب  نصب شده متصل می شود.

  • ترانکــــینگ ستونی

  • ترانکینگ آلومینیومی قوس دار
ترانکینگ آلومینیومی ٢×١٠  سه محفظه و ٢.٥×٧ دو محفظه توسط  قطعه پریز قوس دار این امکان را به وجود می آورد که سیستم عبوری  کابل به صورت مستقیم کابل کشی گردد و سپس قطعه پریز  بر روی ترانکینگ قرار گیرد در این سیستم می توان از ترانکینگ به عنوان قرنیز ساختمان استفاده نمود و همچنین مدل ٢×١٠ به عنوان  FLOOR DUCKT  در کف زمین قابلیت عبور کابلها را ایجاد می نماید و طرح قوس دار آن از پاگیر دار شدن ترانکینگ جلوگیری می نماید 
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *